Naše služby

Pokud máte strach ze zubaře, neváhejte a přijďte k nám. Zuby dáme do pořádku a pro vás již návštěva zubaře nebude znamenat noční můru, naopak se stane jen občasnou rutinní návštěvou.

Obor zabývající se hlavně ošetřením zubního kazu a onemocněním zubní dřeně. Zhotovujeme výplně (plomby) bílé estetické v celém úseku chrupu, ale v některých případech je stále vhodné obnovit funkci zubu amalgamovou výplní. Používáme kvalitní amalgam nepodléhající korozi, se kterým lze zhotovit odolnou anatomicky tvarovanou výplň. Snažíme se vždy respektovat moderní technologické postupy.

Ortodoncie je obor zubního lékařství zaměřený na léčbu nepravidelného postavení zubů a čelistí.
Pomocí rovnátek můžete získat perfektní skus, který umožní efektivní kousání potravy a zároveň Vám usnadní každodenní čištění zubů. Současně díky ortodoncii získáte krásný úsměv, který je branou do úspěšného osobního i profesionálního života.
Naším cílem je poskytnout Vám ortodontickou léčbu nejvyšší kvality v příjemném a přátelském prostředí. Pro maximální efektivitu léčby jsme schopni využít všech možností současné ortodoncie.

Reendodoncie je revize nekvalitně ošetřených kořenových kanálků, které jsou příčinou přetrvávajícího zánětu v kosti kolem kořenů zubu. Jde o technicky náročný zákrok, který rozhoduje o dalším osudu postiženého zubu.

Ošetřujeme děti od doby prořezání prvních zoubků, nabízíme pečetění fissur. To je preventivní výkon, který zabraňuje infekci zdravého zubu kazem v místech nejvíce náchylných. Provádíme instruktáž hygieny i pravidelnou fluoridaci.

Nabízíme šetrné vybělení zbarvených zubů pomocí karbamidu peroxidu. Je možné zvolit mezi technikou domácího bělení pomocí individuálních nosičů či metodou bělení v ordinaci gelem o vyšší koncentraci pod kontrolou stomatologa. Zuby nevitální (mrtvé) s nepěkně zbarvenou korunkou je možné vybělit tzv. vnitřní metodou.

Zubní ošetření, které se zabývá složitějšími extrakcemi zubů, odstraněním nepříznivě uložených zubů moudrosti a resekcí kořenů, Dále také eliminací zánětlivých ložisek (tzv. váčků) a odstraněním menších cystických útvarů z čelistních kostí. Můžete očekávat šetrný přístup a bezbolestnost.

U komplikovanějších stomatochirurgických zákroků a implantologie vám zajistíme ošetření u specialistů, se kterými aktivně spolupracujeme.

Endodoncie je ošetření kořenových kanálků.
Při onemocnění zubní dřeně, nebo před protetickým ošetřením (můstky, korunky) je někdy zapotřebí uzavřít kořenové kanálky hermetickou kořenovou výplní. Při tomto výkonu se snažíme respektovat moderní postupy, které zaručují takto ošetřenému zubu dlouhou životnost. Pacient se již v podstatě nemusí obávat resekcí, které v minulosti po endodontické terapii následovaly. Toto časově náročnější ošetření lze urychlit pomocí tzv. strojové endodoncie.

Nabízíme ošetření větších defektů zubní korunky plastovými nebo keramickými inlayemi (výplně zhotovené v zubní laboratoři), metalokeramickými nebo vysoce estetickými celokeramickými korunkami. Chybějící zuby lze nahradit můstky metalokeramickými i celokeramickými (chybí kovová konstrukce, vzhled celokeramické práce se maximálně přibližuje vzhledu zdravého zubu) a snímacími náhradami. Ty jsou v ústech kotveny zásuvnými spoji namísto tzv. háčků. Tyto zajišťují náhradě výbornou stabilitu při žvýkání i mluvení. Dále nabízíme ošetření estetickými keramickými fasetami, jež se lepí na zuby z vnější strany. Obnovují krásu zubů a není nutné obrousit zub po celém obvodu jako u klasické korunky.

Dentální hygiena je velmi důležitá součást preventivní stomatologie, která se hlavně v současné době rozvíjí nebývalým tempem. Dentální hygienistka je speciálně vyškolená sestra a její činnost je dozorována lékařem. Jejím výkonem je například:

  • nácvik postupů řádné ústní hygieny
  • profesionální odstraňování zubního kamene a měkkých povlaků z prostorů nad a pod úrovní dásně
  • nácvik domácí péče o chrup
  • fluoridace zubů

Hygienistka seznamuje pacienty s pomůckami pro ústní hygienu a informuje o jejich správném používání. Preventivní program zubní hygieny je nejúčinnějším a zároveň i nejlevnějším způsobem péče o zuby. Bez aktivní účasti v programu dentální hygieny nelze provádět léčebnou péči na přijatelné úrovni.

Správná domácí péče o chrup a pravidelné kontroly u zubního lékaře jsou nejlepším způsobem prevence vážnějších zdravotních problémů. Ty jsou spojené nejen se zubním kazem, ale i s onemocněním dásní, sliznic dutiny ústní a dalších tkání orofaciální oblasti. Při pravidelné kontrole je možné včas odhalit a sanovat počínající kazy i jiné problémy v dutině ústní. Pomůžeme vám se správným prováděním zubní hygieny a výběrem optimálních prostředků a metody čištění vašich zubů. K prevenci patří i návštěva u dentální hygienistky, která je také součástí našeho týmu. Ta vás zbaví zubního kamene, tmavých pigmentací a usazenin, které si zubním kartáčkem sami neodstraníte. Pro děti je vynikající prevencí zubního kazu fluoridace zubů.

Obor zubního lékařství zabývající se hlavně onemocněním parodontu (tkání bezprostředně obklopující zub, dáseň a kostní lůžko zubu v čelisti). Parodontitida je velmi zákeřné zánětlivé onemocnění, které ve velké míře způsobuje zubní kámen, vede k destrukci tkání v okolí zubu, tvorbě parodontálních chobotů (kapes podél kořene zubu) a následně k viklavosti a pohyblivosti zubů, ke krvácení dásní, zápachu z úst a nakonec i předčasné ztrátě chrupu. Často tradovaný názor, že parodontitis patří ke staršímu věku a přirozeně vyústí ve ztrátu zubů je mylný. Jako většinu zánětlivých onemocnění lze i parodontitidu léčit, zastavit nebo pomocí drobných chirurgických zákroků i zánětem devastované dásně a kost čelisti regenerovat. Podstata léčby stojí na odstranění zubního kamene, nevyhovujících výplní a protetických prací a úpravě zubní hygieny. Rozhodně lze s parodontitidou bojovat a udržet si vlastní zuby až do pokročilého věku.

zubarstvi.cz / 2020 / Created with by Dom.